Friday, August 31, 2012

Örgü işinden çok şık çetik örnekleri!

örgü işi çetik modelleri örnekleri çeşitleri tasarımları 2012 2013


Örgü işi yapan kişiler tarafından hazırlanan ve görünümleri ile epey bir dikkat çekici olan çok özel çetik örneklerini sizler için seçtik ve bu özel örnekleri beğenilerinize sunuyoruz dostlarım. Görünümleri ile fazlasıyla dikkat çekici olan ve sizleri epey bir etkileyebilecek olan bu çetik örneklerini çok beğenecek ve bu özel tasarımları değerlendirmek isteyeceksiniz.


rg iinden ok k etik rnekleri Bilekten balamal pembe etik rnei

Bir önceki yazımız olan Örgü işinden çok şık ayakkabılar! başlıklı makalemizde örgü işi ayakkabılar hakkında bilgiler verilmektedir.30 Ağustos 2012, 13:10:59; Kategori: Örgü Dikiş Nakış.


Wednesday, August 29, 2012

Doğru Gelinlik Seçimi ve Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çocukluktan bu yana hayalini kurduğunuz o gün geldi çattı… Beyazlar içinde süzüleceğiniz o büyük gün yakın. Hemen her genç kızın hayatının en önemli günlerinden biridir sevdiği adama bir ömür boyu aynı yolda yürümek üzere “evet” diyeceği o gün. Bu nedenden ötürüdür ki her bir detayın mükemmel olması istenir… Doğru gelinlik seçimi istenilen mükemmel düğünün en önemli detayıdır. Peki, gelinlik alırken nelere dikkat edilmelidir?Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta vücut tipi ile seçilen gelinliğin uyumudur. Her kişi farklı vücut proporsiyonuna sahiptir. Gelinlik seçmek ve almak için yola çıkmadan evvel vücut tipinizi öğrenmek sizi hatalı seçimlerden uzaklaştıracaktır.Dikdörtgen Tipli Vücutlar:


Dikdörtgen vücut tiplerinin en belirgin özelliği, bel kıvrımının pek de belirgin olmayışıdır. Bu vücut tipinde omuzdan kalçaya düz bir iniş vardır. Eğer siz de belirgin bel bölgesine sahip değilseniz gelinlik seçiminde bu vücut tipine uygun seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz. En doğrusu beli belirgin hale getirecek gelinlik modelleridir.Armut Modeli Vücutlar:


Adı üzerinde bu vücut tiplerinde kalçalar geniş omuz daha dardır. Armudi vücut tipine sahip gelin adayları, gelinlik seçimlerinde geniş olan alanları daraltmak, dar olan alanlarını da geniş göstermek hedefi ile hareket etmelilerdir. Gelinlik seçiminde amaç, vücut tipi farklılıklarından doğan farkları en aza indirmek olmalıdır. V tipi gelinlikler armudi vücutlar için idealdir. Gelinliğin kumaşı kalın olmalıdır. Düz ve sade kesimli gelinlikler, vücudu iki parçaya ayıran kemerli gelinlikler, geniş kesim gelinlikler bu vücut tipi için uygun değildir.Üçgen Tipli Vücutlar:


Omuzları kalçadan daha geniş olan vücut tiplerine üçgen tipli vücut denilir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarının ana hedefi omuzlarının genişliğini dengelemek olmalıdır. Vücudun üst bölgesi düz kesimli gelinlik modelleri geniş omuzları olduğundan daha küçük gösterir. Kollu gelinlik modelleri de bu vücut proporsiyonuna sahip gelin adayları için uygundur.Kum Saati Tipli Vücutlar:


Genelde en ideal kabul edilen vücut tipi, kum saatidir. Bu vücut tipine sahip gelin adayları seçimlerini çok daha geniş bir yelpazeden yapabilirler. Hemen her tip gelinlik kum saati vücut tipine sahip kişilerce seçilebilir ancak tavsiyemiz her zaman için bel inceliğini ortaya çıkaran, bel kıvrımına vurgu yapan gelinlik modellerinin seçilmesi yönünde olacaktır.Vücut Özelliklerine Göre Gelinlik Seçimi:


Eğer göğüslerinizi küçük ve karnınızda düz ise gelinlik seçiminde düz kesimli modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer göbek bölgenizden memnun değilseniz A-tipi denilen gelinlik modellerine bakmanızı öneririm. Eğer güzel bir sırta sahipseniz, gelinlik seçiminde bu bölümü ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz. Sırtı bele kadar açık gelinlik modelleri sizin için ideal bir seçim olacaktır. Boyu kısa olan gelin adayları gelinlik seçimlerini V kesim gelinliklerden yana yaparlarsa, boyları olduğundan daha uzun görünecektir.

Monday, August 27, 2012

Saç aksesuarları
Hayallerinizdeki düğün için beklediğiniz gelinliği aldınız, ayakkabılarınızı seçtiniz saçlarınız çok güzel bir şekilde yaptırdınız. Gelin başınız için tek eksik saç aksesuarlarınız kaldı. Birçok gelinlik için aksesuar mükemmel bir parçasıdır.


Sizi tamamlayan saç aksesuarları hayallerinizdeki düğünü yaşatır.  Düğün için saçlarınızı tepeden toplatmış iseniz saçlarınıza yerleştirilen bir bant ile topuzunuza farklı bir görünüm vermiş olursunuz.


Eğer saçlarınız kısa ise renkli taşlarla süslenmiş olan tarak iyi bir fikir olacaktır. Eğer duvağınızın parlamasını istiyorsanız pırıltılı bir taş ile duvağınızı tutturabilirsiniz. Saçlarınız uzun ise bukle yaptırabilirsiniz.


Buklelerinizin arasından görünecek süslü bir taç takabilirsiniz.  Süslü bir taç ile farklılıklar yaratabilirsiniz. En az yıldız kadar çekici olabilirsiniz. Eğer saçlarınızın hepsini toplamak istemiyorsanız dağınık topuz yaptırarak aralarına inci taşlar ile süsleme yapabilirsiniz.


Gelinlik, saç ya da düğün aksesuarlarınızı seçerken dikkatli olun. Aldığınız aksesuarların çok gösterişli olmasına gerek duymayın. Kristal aksesuarlar tek başlarına çok şık durmaktadırlar. İnciler ise sizi çok zarif göstereceklerdir, bütün gelinlik modellerine zarafet katarlar.


Gelinlik üzerine yapılan taşlar dikkat çekecek bit etki bırakır. Hanım hanımcık görünmek istiyorsanız çiçekler ile tasarlanmış bir gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz.


Gelin saçları için kullanacağınız bütün saç aksesuarlarının sizi sıkmayacak şekilde kendinizi rahat hissedebileceğiniz şeklide tercih edip takmalısınız. Başınızı sıkan bir taç ya da aksesuarlar sizin başınızı bütün gece ağrıtabilir.


Ya da saçlarınıza düzgün oturtmalısınız siz oynarken başınızdan düşmemesi için dikkat etmelisiniz. Aksesuarların taçların sizin başınızda nasıl duracağını önceden prova yaparlar karar verin.


Saçlarınıza takacağınız o tokalar taçlar gelinliğinize gerçek bir pırıltı katacaktır. Saçlarınıza takacağınız aksesuarlar illa ön tarafa takmanıza gerek kalmayacaktır.


 Saçlarınızın ardasına takarak güzel bir görünüm saylayabilirsiniz. Düğününüzde duvak takmanıza gerek kalmayacaktır bu aksesuarları takınca.

Gelen Arama terimleri:

Düzgün beşgenin özellikleri nelerdir?


 • Anasayfa
 • Düzgün beşgenin özellikleri nelerdir?Sponsor Baglantilari

Düzgün beşgenin özellikleri nelerdir?
Sponsor BaglantilariDüzgün beşgen


Düzgün beşgenlerin özellikleri:
Düzgün beşgenin 5 kenarı vardır, her bir kenar uzunluğu birbirine eşittir
Düzgün beşgenin 5 köşesi ve 5 açısı vardır Bu açıların ölçüleri birbirine eşittir ve her bir iç açısının ölçüsü 108°dir İç açıları toplamı 540°, dış açıların toplamı ise 360°’dir
Düzgün beşgen kapalı bir şekildir
Düzgün beşgenin kenarlarının uzunluklarının toplamı çevresinin uzunluğunu verir Düzgün beşgenin bütün kenarlarının uzunlukları eşit olduğundan bir kenarının uzunluğunun beşle çarpımı düzgün beşgenin çevresinin uzunluğunu verir Düzgün beşgenin bir kenarının uzunluğu a ise çevresi;
Ç = 5 x a olur
Alan hesabında ise aşağıdaki formül kullanılır:
Sponsor Baglantilari26 Ağustos 2012 Saat : 5:40

Sunday, August 26, 2012

şifremieğiştirmek yorum


 1. şifremi değiştirmek istiyorum

 2. Karahan Onlıne Oyununda şifremi Değiştircem

 3. halk oyunları müzikleri ve videolarını indir ördek oyunu türkmen kızı siirt artvin kafkas

 4. arkadaşım eşşek fülüt notaları

 5. 29 ekim hoş geldin

 6. Kısa Ana Dilimiz Türkçe ile İlgili Sözler

 7. çiçek bakımı hakkında yardım

 8. embriyonun sağlıklı gelişmesi için anne adayları nye dikkat etmesi gerekiyor

 9. kavrama nerde bulunur

 10. uyumsuz çocuklarla ilgili tiyatrolar

 11. görüntü yok

 12. yardımlaşma hakkında tekerlemeler

 13. Ona Ismine özel şiir Yazmak Istiyorum

 14. yasaklama, bilgilendirme ve uyarı anlamı taşıyan levhalar

 15. Balkanlarda Osmanlı Eserleri

 16. joeyin 1 ci görevinde bombayı aktif hale getirme tusu hangisidir

 17. mynet sayfasına giriyorum ama oyunlara giremiyorum

 18. balkanlardaki mimari eserler ve fotoğrafları

 19. ehliyet sınavı motor sorusu

 20. Adanali Ayhan - Üzdün Üzdün sözleri

 21. yardımlaşma ile ilgili fıkra tekerleme yada sözler arıyorum

 22. Nfs 2 şifreleri Birileri Bu şifreleri Söylesin

 23. osmanlı devletinin macaristandaki mimari eserleri

 24. Resident Evil 5 Yardım

 25. 80 yaşında evlilik caiz midir

 26. insan sevgisi ile ilgili hikayeler bilgiler istiyorum

 27. Selçuklu döneminde inşa edilen anıtsal yapıların kapılarının kenarlarına dolanan taş kabartma motifl

 28. harita ölçekleri ile ilgili sorular

 29. Osmanlının Balkanlara Hakimiyeti ile Yaptırdığı Camiler

 30. Sonu Gelmez Bölümlerde 57. Bölüm

 31. mantık sorusu, cevabıda var

 32. Eski Ve Yeni ölçme Araçları Nelerdir? Bilgi Lazım

 33. Mekke imamı Mahirin kaseti

 34. mor olan çantayı hangi mağaza da bulabilirim ???

 35. Sqirlz Morph 1.2 Sorun

 36. gaziantep zirve üniversitesi isim listesi

 37. Hoş gelişler şenola bunlari indirebilecegim sayfa verebilirmisiniz?

 38. hareketli selam veren pembe tek gül

 39. osmanlı devletinin balkanlarda yapyıgı mımarı eserler hakkında

 40. yurt sevgisi şiiri arıyorum

 41. şifreli belgesel kanalları

 42. samsung SGH-F480 temaları arıyorum

 43. yardımlaşma ve dayanışmalı ata sözleri istiyorum

 44. goldmaster kurulumu nasıl yapılır

 45. osmanlının balkanlarda bıraktığı eserlerden su kuyuları/pınarlar

 46. Osmanlının Balkanlarda Yaptığı Eserler

 47. San Anderes Su Silahı Modu Kurulumu

 48. osmanlının balkanlarda meydane getirdiği mimari eserler

 49. yardımlaşma tekerlemesi

 50. Lisede Alanı Yabancı Dil Olan öğrenci Ygs Sınavında Hangi Derslerden Sınava Girecek?

 51. dıs cekımlerde kamera kendı kendıne shuter koyuyor

 52. banka mantık soruları nasıl çözülür

 53. General Mobile Dst12 Msn Proğramını Yuklemek ıstıyorum

 54. aile sevgisi üzerine bir yazı lazım

 55. bunu bilmemek hakkım türkçe anlamı nedir

 56. Kendime uygun etek modeli arıyorum

 57. Çocukların söylediği çevre ile ilgili şarkılar

 58. malayani ile ilgili hadis

 59. Samsung F 480 ile yaşanan problem

 60. balkanlardaki osmanlı eserlerinin resimleri lazım

 61. Okul öncesi öğretmenliği

 62. aile sevgisinin açıklaması

 63. Monitörümün Ekranında Karıncalanma Oluyor

 64. Anayasadaki Son Değişiklikler Nedir

 65. sesli almanca ögrenim programları

 66. balkanlardaki kervansaraylar

 67. osmanlının balkanlarda yaptığı camiler

 68. kilitli onun şifresini istiyorum birde bmw nasıl açılır nfsde

 69. Tükürük bezimde taş var arasıra ağzımdan kan geliyor

 70. Osmanlı Devleti' nin Yugoslavya' daki mimari eserleri(cami,han,hamam,köprü,medrese)

 71. Ora M9 Cep Telefonu Hakkında

 72. Nette Hayat Ne Zaman Açılıyor?

 73. yardımlaşma ile ilgili ayetler lazım

 74. fifa2010 u yüklüyorumda zdata_39big dosyası bozuk biri ekleyebilirmi??

 75. vcd okuyo dvd okumuyor nasıl dvd okur

 76. alan ve uzunluk soruları - cevapları

 77. deyimler ve atasözlerinin anlamı

 78. bilgilendirme uyarı ve yasaklama anlamı taşıyan levhalar

 79. artemiste çar acamıyorum SORUNUNNU COZEBİLİRMİSİNİZ?

 80. nüfus sayımlarını faydaları

 81. rise of arganouts yardım

 82. osmanlı dönemi arnavutluk haritası

 83. Sevgi Konulu Atasözleri Deyimler Ve Anlamları

 84. yardımlaşma ve dayanişma ile ilgili atasözü

 85. Vatan Sevgisi Atasözü

 86. besinlerin sagladıgı yararlar

 87. beslenme alanında çalışan mesleklerin adı

 88. duyu organları ile ilgili slogan

 89. Angora Iplikle Yapılan Modelleri Bulamıyorum Atkı Olabilir

 90. 6300 s60 serisi işletim sistemine mi ship

 91. Delta xtereme 2 bölüm bitmiyor

 92. sony hdr-sr12e wındows vista ile nasıl çalışır

 93. saidinursi hazretlerini rüyamda gördüm

 94. bayıldım doğrusu

 95. Saat Yatagın altını işaret ediyor

 96. burs başvurusu ben evli bir bayanım5,5 yaşında bir oğlum var

 97. Adresli Sistem Özellikleri Nerede kullanılır Ne tür avantajları dez avantajları vardır

 98. arkadaşlar ben oyunu yükledim ama yanıt vermiyor

 99. Tesbih çekme Ile Ilgili Komikler

 100. Florasan, ultroviyole mikroskopların görüntüsü

 101. beyaz günlük nasıl bir bitkidir, faydaları nelerdir

 102. coğrafya - uzunlukla ilgili sorular 9sınıf

 103. osmanlıların balkanlarda braktıkları eserler hakkında bilgiler verirmisiniz

 104. bildirme anlamı taşıyan trafik işaretleri

 105. atom ve yapısı hakkında drama örnekleri

 106. merhaba forumu çok beğendim

 107. tüketici hakları ile ilgili yazı

 108. nişanlimla aramiz çok kötü

 109. METİN 2 hile indirmek istiyom

 110. emeklilime 26 ay kaldı ancak işden çıkarıldım

 111. çocuk hakları sözleşmesi madde 7.ile ilgili şiirler

 112. notaların yazılışı

 113. II. dünya Savaşın Da Amerikanın Savaştığı Cepheler

 114. insan sevgisi ile ilgili güzel yazılar var mı acil

 115. Başka Birisi için Sadaka Verilebilir mi

 116. polis nedir , polis hakkında bilgi

 117. Hayvan Sevgisi Ile Ilgili Atasözleri Ve özlü Sözler

 118. Okumakla Ilgili Atasözleri

 119. bilgilendirme anlamı taşıyan trafik cihazları

 120. ispanyanın yeme içme giyinme ve yerleşim özellikleri hakkında bilgi

 121. elektrik ölçüm aletleri

 122. sanat yazısı hakkında

 123. Ruhsal gelişim ile ilgili tiyatro

 124. buhara yanıyor

 125. hata kodu çıkıyor

 126. hemşirelikte hangi dersler vardır

 127. temizlik ile ilgili ayetlerin hepsi

 128. yurt sevgisi ile ilgili güzel şiirler lazım

 129. hiçbir yerde türkçe ersi için birşey yok

 130. canlılarda üreme ve çoğalma

 131. 29 ekimle ilgili şiir

 132. Radyo Dinlemek

 133. kıyafetlerin özellikleri ve nerelerde giyilir

 134. ulusun yaşamı tehlikeyle karşı karşıya kalmadıkça savaş bir cinayettir

 135. osmanlıların balkanlara hakim olmaya başlamasında sonraki sanat eserleri

 136. adalet kuvvetli kuvvetlilerde adil olmalıdır kompozisyon varmı

 137. nokia 6120 classic nasıl türkçe dil yükleyebilirim

 138. will ile ilgili cümleler istiyorum

 139. bayramlarımızı daha farklı kutlamak için neler yapabiliriz.

 140. lif yapılış videosu

 141. telefonum arama yapmıyor

 142. okumak ile ilgili atasözü lazım

 143. seydi ali reisin haritacılıkta yapmış olduğu çalışma nedir

 144. savaşlarla ilgili atasözleri

 145. Okumak Ile ilgili Atasözleri Yardımcı Olun Lütfen

 146. Ankara'daki yırtıcı kuşlar nelerdir?

 147. 10 kasım ile ilgili

 148. Selçuklu dönemi zamanında inşa edilen anıtsal yapıların kapılarının kenarları

 149. cool site!

 150. j700 şebeke şemasını bulabirmiyim

 151. buzdolabı kokusu

 152. iş hayatımdaki gelişmeler ile ilgili

 153. Besinlerin Sağladığı Yayarlar Ile Ilgili Yazılar

 154. Günlük Burç Yorumları

 155. destanlardaki motiflere çeşitli destanlardan örnekler

 156. navigasyon sistemleri yükleme

 157. 0-2 yaş dil geilişimi etkinlikleri

 158. Türkiye Muhasebe Standardı

 159. denetleyici ve düzenleyici sistemler ile ilgili sorular

 160. sirkenin leke ve benler üzerindeki faydası bakmanızda fayda var

 161. arapça türkçe 6630 için sözlük istiyorum

 162. geçmişten günümüze televizyon dünyası ve yorumlar

 163. yeşilay ile ilgili kompozisyon yazmam gerek yazarken nelere dikkat etmem gerekir

 164. 1. dünya savaşında almanyanın rolü nasıldır

 165. anaokulu tasarımı için çocuklarla ilgili tasarımlar

 166. hoca hasan tahsin efendi

 167. karmaşık sayılarda kutupsallar konusu hariç diğer konularla ilgili çözümlü ve çözümsüz testler

 168. ispanyanın yerleşim özellikleri nelerdir

 169. halı kurutmayı hızlandırıcak ne yapılabilir

 170. iktisatta bileşik ve basit faiz soruları

 171. Cumhuriyet Bayramı Ile Ilgili şiir (5 Ve 6 Kıtalık)

 172. 2.meydan savaşının tarihi

 173. Aleyna Aytaç Akrostiş şiir

 174. küp testi nedir? Nasıl yapılır nelere dikkat etmek lazım

 175. allahın 99 ismi ile ilgili bi slayt gösterisi

 176. kurbanlık sığır

 177. deli dumrul destanında geçen motifler

 178. Cumhuriyet ile ilgili şiir ve yazı

 179. sağa ve sola dönen trafik işaretlerinin resimleri ve de anlamları

 180. Temizlikle Ilgili Sözler

 181. Savaş Ile Ilgili Atasözü Arıyorum

 182. futbol antrenörlüğüyle ilgili bilgisi olan varmı

 183. ağacı nem insanı gam yıkar

 184. Atatürke Güzel Söz

 185. kitapsız yaşamak kör sağır ve dilsiz yaşamaktır anlamı

 186. duyu organları hakkında sloganlar

 187. yunanistan kavalada mehmet ali paşa medresesi hakında bilgi

 188. show stv 4021 servis menüsü

 189. Lens Renkleri Kataloğu

 190. metin 2 izin istio

 191. zamana uyarlı gece olup yıldız kayması gündüz olup kuşlar uçması gibi hareketli resimler

 192. çocuklarda Kasık Ağrısı

 193. gıda maddeleri satın alırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir

 194. şeffaf görünümlü xp teması

 195. bere yapımı

 196. next 2000 cx usb en son yazılımı

 197. badjojo videos - bad jojo movies - bad jo jo

 198. ağır kaşık takımı nasıl bağlanır

 199. alternatif turizm çeşitleri nelerdir

 200. samsung i900 hafıza problemi

 201. nefes filmi nasıl izleyici görüşü

 202. Coğrafya ölçekleri Soru Ve Cevapları

 203. süet deri nasıl işlenir

 204. bir kırpıcı devrenin iyi kırpma yapabilmesi için hangi şartların sağlanması gerekir

 205. balkanlarda osmanlı mimarisi resimlerine ihtiyacım var

 206. msn pic programı lazım

 207. diyabet hastası hakkında

 208. Osmanlı Devletinin Balkanlardaki Faaliyetleri

 209. 2008 Varmısın Yokmusun Aslı

 210. nfs underground oynunu bılgısayarıma kaydettim sıfreler ıstıyor

 211. geceyarısı güneşinin 12. bölümü

 212. 5 aylık köpeğim kanlı ishal

 213. pa 55 ile igileniyorum bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim

 214. balkanlarda olan bir Osmanlı mimari eserinin fotoğrafını ve tarihçesi

 215. kan uyuşmazlığı var ve 3 haftalıkken düşük yaptım

 216. ıngılızce stage3 kitap özetleri arıyorum

 217. bir milletin dilinin doğru kullanması ve tarihini bilmesinin önemi

 218. metin2 yi silemiyorum. Birde metin2 yereldisk problemi var

 219. 6500 Slayt Sesli Teması Arıyorum

 220. osmanlı devletini balkanlardali 24 tane camii ile bilgi ve resim

 221. dursun zaman kimdir

 222. sony ccd-trv218e mekanik aksam nasıl çalışır

 223. 3600 slide güvenlik kodu kırma

 224. osmanlıların balkanlarda yaptığı mimari eserleri ayrıntılı bilgileri

 225. too ve enough ile ilgili soru cevap şeklinde örnek verebilirmisiniz

 226. lcg jukebox'un şifresi

 227. ProShow Gold da slayt yapıyorum resmin üzerinde reklam yazısı var kaldıramıyorum

 228. canon dc 220 programı indır

 229. 6300 Ses Acma Hilesi Lazım Bana

 230. Avam kamarasi hakkında bilgi

 231. çocuk hakları niçin önemlidir

 232. Uzun Mont Modelleri

 233. Driver ile ilgili bir hata

 234. kayıp ülkenin kralı adlı kitabın özeti

 235. anlatımlı bebek örgü modellerinizi bekliyoruz

 236. ege denizi nasıl bir yerdedir

 237. mimari eserlerin isimleri

 238. Bf Heroes Commando Rehperi

 239. Hülayde Isminin Manasını öğrenmek Istiyorum

 240. Uydudan izleyebilmek için gereken şifre nedir ?

 241. nette hayata nereden üye olunur?

 242. TTn dsx900 oyunu varsa link pls

 243. bilim sorusu

 244. Video Dinlemek Için Ne yapmalıyız?

 245. herpes keratıt hakkında bılgı

 246. Paradox Programları

 247. ördek uzmanı

 248. Nokıa 6300 Sınırlama Kodu

 249. Çin Malı İphone

 250. dayanışma"ile ilgili atasözleri istiyorumm

Saturday, August 25, 2012

Girit Ezmeli Kanepeler, Girit Ezmeli Kanepeler Tarifi, Resimli Oktay Usta Resimli Oktay Usta Yemek Tarifleri Yemek Tarifi


Girit Ezmeli Kanepeler

(4-6 kişilik)
Malzemeler

►200 gr sert beyaz peynir

►100 gr taze lor peyniri

►1 çay bardağı çekilmiş ceviz içi

►Bir tutam maydanoz (ince kıyılmış)

►Biraz kekik, pul biber

►2-3 çorba kaşığı sızma zeytinyağı

►1 diş ezilmiş sarımsak

►Ekmek dilimleri


Girit Ezmeli Kanepeler Tarifi:

• Peyniri bir kaba alıp çatalla ezerek ufalayın. Lor peyniri, ceviz, kıyılmış maydanoz, kekik, ezilmiş sarımsak, pul biber ve sızma zeytinyağını ilave edip çatalla ezin.

• Hazırladığınız ezmeyi kare kare kesilmiş minik ekmek dilimleri üzerine koyarak veya meze tabağında servis yapın.

Not:  Dilerseniz ceviz yerine kıyılmış badem, fındık veya yeşil fıstık kullanabilirsiniz.Sponsor Bağlantılar

Bu Tarife Yorum Yazın,

Sık Kullanılanlara Ekle, FaceBook'ta Paylaş

Thursday, August 23, 2012

Colete Vivienne - lançamento

Clique aqui para fazer sua encomendaOlá pessoas!!!

Esse colete está na minha lista de peças que ainda vou fazer, comecei ele final do ano passado por engano, uma cliente havia encomendado um colete Pearl e eu achei que fosse esse, quando percebi meu engano o circulo central estava pronto. Resultado ele foi parar em uma sacolinha no canto dos projetos inacabados. Essa semana desencantei ele e resolvi terminá-lo. Na verdade essa peça tem duas versões uma com e essa sem mangas, as duas lindas tanto que fiquei na duvida de qual fazer. Por isso lancei uma enquete em minha página do Face para ver as opiniões, foi um sucesso, muitos comentários e opiniões. As mangas venceram, teve até gente que sugeriu mangas removiveis, seria ótimo né? Mas acho que na pratica fica complicado. Enfim essa é a minha versão do colete, como eu usei linha 1000 dupla e agulha 2,75mm apesar de ter feito mais carreiras ele não ficou tao largadão como o da foto. Para ficar assim é preciso um fio e agulhas mais grossos. Quero agora fazer a versão com mangas, porem nao sei se faço nesse mesmo ou se faço outro com o fio mais grosso, para ficar mais solto e largadão. O que voces acham?

[As duas versões da peça]

[Grafico 1]

[Grafico 2]

[Mangas]

[Molde]


Aqui voce poderá ver as peças que tenho a pronta entrega.

Saray Halı Yeni Modelleri Resimleri

Türkiyenin büyük halı üreticilerinden Saray Halı geçtiğimiz günlerde yeni desenleri ile halı modellerini tanıttı biz de sizler için bunları bir araya topladık. Fiyatlar hakkında bilgi almak için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.
Kahverengi çizgili halı modeli


Seccade benzeri halı modeli


Krem renkli dalga desenli halı


Modern japon desenli halı modeli

Tuesday, August 21, 2012

1208.4058 (C. E. Fontoura et al.)


DbarN interaction in a color-confining chiral quark model    [PDF]

C. E. Fontoura, G. Krein, V. E. Vizcarra

We investigate the low-energy elastic DbarN interaction using a quark model that confines color and realizes dynamical chiral symmetry breaking. The model is defined by a microscopic Hamiltonian inspired in the QCD Hamiltonian in Coulomb gauge. Constituent quark masses are obtained by solving a gap equation and baryon and meson bound-state wave functions are obtained using a variational method. We derive a low energy meson-nucleon potential from a quark-interchange mechanism whose ingredients are the quark-quark and quark-antiquark interactions and baryon and meson wave functions, all derived from the same microscopic Hamiltonian. The model is supplemented with (sigma,rho,omega,a0) single-meson exchanges to describe the long-range part of the interaction. Cross-sections and phase shifts are obtained by iterating the quark-interchange plus meson-exchange potentials in a Lippmann-Schwinger equation. Once model parameters in meson exchange potential are fixed to describe the low-energy experimental phase shifts of the K+N and K0N reactions, predictions for Dbar0N and D-N reactions are obtained without introducing new parameters.
View original: http://arxiv.org/abs/1208.4058

Saturday, August 18, 2012

Moda Abiye Aksesuar Dekorasyon Giyim Güzellik Mobilya Mutfak
çilek bebek odası serisi tasarımı örneği baby dream 2012 2013


Çilek, yeni bir bebek odası serisine imza atmış. Baby Dream ismini verdiği yeni nesil bebek odası ile gerçekten önemli bir seri hazırlayarak sunan Çilek, bu harika serisi ile sizleri kendisine birkez daha hayran bırakacak diye düşünüyorum. Bebekleriniz için yeni bir oda dekorasyonu hazırlatmak istediğiniz zamanlarda içiniz rahat bir şekilde tercih edebileceğiniz özel Baby Dream’i çok beğenecek ve bu seriye dekorasyonlarınızda yer vermek isteyeceksiniz.

#gallery-1 {

margin: auto;

}

#gallery-1 .gallery-item {

float: left;

margin-top: 10px;

text-align: center;

width: 50%;

}

#gallery-1 img {

border: 2px solid #cfcfcf;

}

#gallery-1 .gallery-caption {

margin-left: 0;

}


Bir önceki yazımız olan Çilek’den Çok Şık Bebek Odası Baby Flower başlıklı makalemizde çilek baby flower bebek odası hakkında bilgiler verilmektedir.

Friday, August 17, 2012

...yirmidokuzuncu gün...bunlar da diğer fimolar.magnet olabilir,broş olabilir,canta süsü olabilir duruma göre kişinin isteğine göre arkasına aparatını ekleyeceğim artık:))

sevgiler...

1208.2821 (Luis A. Anchordoqui et al.)
Vacuum Stability of Standard Model^{++}    [PDF]

Luis A. Anchordoqui, Ignatios Antoniadis, Haim Goldberg, Xing Huang, Dieter Lust, Tomasz R. Taylor, Brian Vlcek
The latest results of the ATLAS and CMS experiments point to a preferred narrow Higgs mass range (m_h \simeq 124 - 126 GeV) in which the effective potential of the Standard Model (SM) develops a vacuum instability at a scale 10^{9} -10^{11} GeV, with the precise scale depending on the precise value of the top quark mass and the strong coupling constant. Motivated by this experimental situation, we present here a detailed investigation about the stability of the SM^{++} vacuum, which is characterized by a simple extension of the SM obtained by adding to the scalar sector a complex SU(2) singlet that has the quantum numbers of the right-handed neutrino, H", and to the gauge sector an U(1) that is broken by the vacuum expectation value of H". We derive the complete set of renormalization group equations at one loop. We then pursue a numerical study of the system to determine the triviality and vacuum stability bounds, using a scan of 10^8 random set of points to fix the initial conditions. We show that, if there is no mixing in the scalar sector, the top Yukawa coupling drives the quartic Higgs coupling to negative values in the ultraviolet and, as for the SM, the effective potential develops an instability below the Planck scale. However, for a mixing angle 0.05 \alt \alpha \alt 0.35, with the new scalar mass in the range 500 GeV \alt m_{h"} \alt 5 TeV, the SM^{++} ground state can be absolutely stable up to the Planck scale. These results are largely independent of TeV-scale free parameters in the model: the mass of the non-anomalous U(1) gauge boson and its branching fractions.

View original: http://arxiv.org/abs/1208.2821

Tuesday, August 14, 2012

Gelinlik Modelleri


Gelinlik modelleri oyununda güzel kızımız evlenecek ve sizden en güzel gelinlik modelini seçmenizi istiyor. Oyunda bunu yaparken mouse kullanmanız gerekiyor. Kızın saçını ve akseuarlarınıda siz seçeceksiniz. Oyun yüklendikten sonra kendiliğinden açılacaktır. Sizin bir butona basmanız gerekmez. Bu zevkli oyunda hepinize iyi eğlenceler dileriz..Bayan Atlet Modelleri ›› Demet Gelinlik ve ModaAnaSayfa > Elbise - Etek Modelleri > Bayan Kolsuz Tişört ModelleriBayan Atlet Modelleri ,


Bu yazın oldukça sıcak geçeceğini daha önceden biliyorduk,buna göre sıcak yaz günlerinde üstümüze günlük yaşantımızda giyebileceğimiz en uygun olarak başta kolsuz tişörtler ve kolsuz atlet modelleri geliyor.Tasarımcılar bu ihtiyaca tam anlamıyla karşılık vermek için ellerinden geleni yapıyorlar.Kolsuz elbiseler,kolsuz tişörtler ve kolsuz atlet modellerini biz hanımların beğenisine sunarken her zevke uygun tasarımlar ile karşımıza çıkıyorlar.Değişik renk ve desende oluşturulan modeller hem sıcak yaz aylarında bizleri serin tutuyor hemde şıklığımızdan ve güzelliğimizden ödün vermememizi sağlıyor.Bunlara örnek olarak aşağıdaki galeriye isterseniz bir göz atın yorumlarınızı bekliyorum.


Bir önceki Topuklu Ayakkabı Modelleri Kırmızı başlıklı yazımızda 2012 abiye ayakkabılar, 2012 ayakkabı modası ve 2012 ayakkabı modelleri hakkında resimler ve bilgilere yer verilmektedir.Tags: 2012 yaz modası, 2012 yaz trendleri, 2012 yazlık elbiseler, bayan giyim, bayan giyim modası, bayan giyim modelleri, bayan kıyafetleri, güzellik ve moda, moda elbise, moda elbiseler, moda kıyafetler, moda trendleri

Monday, August 13, 2012

Örgü Bebek Battaniyeleri Yapılışı

El örgü battaniye modelleri

Tığ işi ve ben üç güzel modeller sahip olduğun şiş ile örülen bu modeller hisse harika.Renk kuklaları canlı renkler çalışılan bebek için aynı örtüler.Kalpli inşa çok farklı şekillerde modellerde beni çok iyi görünüyor

Trabzon Kuru Pasta Tarifi
Malzemeler :


1 su br. şeker


1 su br. mısır unu


1 çay br. sıvı yağ


100 gr tereyağı


1 yumurta


1 çay br. süt


1 tatlı kş. kabartma tozu


Aldığı kadar un


Hazırlanışı :


Derin bir kabın içerisinde yumuşattığımız tereyağını ,şekeri ve sıvı yağı mikser yardımı ile çırpıyoruz. Ardından süt,yumurta,kabartma tozu ,mısır unu ve unu azar azar eleyerek ele yapışmayacak bir hamur elde ediyoruz.Bu hamuru 10 dakika beklettikten sonra arzu edilen şekil verip tepsiye diziyoruz. Son olarak önceden ısıttığımız 170 derecelik fırında 25-30 dakika pişiriyoruz.Servis yaparken üzerilerine fındık yada ceviz tozu dökebilirsiniz.Afiyet olsun.
Saturday, August 11, 2012

iğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri Modelleri 2012


Sitemize bakarak iğne havlu örnekleri için kenarı örnekleri çok basit bir yolunu bulacaktır.

El örnekleri iş yapılır ve havlu kenarı gösterisi örnekler model için yeterli ışık için.Sitemizde örnekleri veya yazdırma kaldırmak için havlu kenarı ulaşabildiler iğne alt istekler örnekler yardımıyla görüntüleri sahip olanlar tarafından el sanatları model örnekleri havlu kenarı istiyorum.

Çünkü kadınların el havlusu havlu konuya ayırmıştır bağlantı kenarına örnekleri, bizim stok olarak her zaman kenar güncel örnekler.Örnek Edge of ücretsiz bizim havlu bir çok ulaşabilirsiniz.

güçlü, en güzel örnekler için örme ve nakış. Vizyonu ve tarzı ile önde gelen diğer örnekleri ona güzel bir yer yaptı.Banyolu Börek Nasıl Yapılır?

Home > Tarifler > Banyolu Börek Nasıl Yapılır? Etiketler: banyolu börek,banyolu börek nasıl yapılır,Banyolu Börek Nasıl Yapılır? tarifi,banyolu börek tarifi

Banyolu Brek Nasl Yaplr

Banyolu Brek Nasl Yaplr

Banyolu Börek İçin Gerekli Malzemeler:
3 Tane Yufka
6-7 Tane Sosis
250 Gr.Kaşar Peyniri
4 Tane Domates
Tuz

Banyolu Börek Tarifi:

Sosis ve kaşar peynirini kibrit çöpü kalınlığında doğrayın.Domatesleride soyup küp küp doğrayın.Birazda sıvı yağ gezdirip malzemenin hepsini birbirine harmanlayın.Yufkayı üçgen dilimler halinde kesin geniş kısmına harcı koyup yufkanın iki kısmını kıvırın ve sigara böreğinden büyük rulolar sarın.Suyun altına sokup çıkarın Diğer yufkalar içinde aynı işlemi yaptıktan sonra yağlanmış fırın tepsisine dizin.Önceden ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişirin. İsterseniz önceden hazırlayıp buzluğa atabilirsiniz.Fakat buzluktan çıkardıktan sonra suyun altına sokmayın.

VN:F [1.9.20_1166]

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Banyolu Börek Nasıl Yapılır?, 10.0 out of 10 based on 1 rating Aramalar;
 • yufka ile yapılan börekler
 • börek nasıl yapılır
 • yufkalı tarifler
 • börekler
 • banyolu börek
 • peynirli börek
 • peynirli börek tarifleri
 • peynirli börek tarifi
 • yufka tarifi
 • yufkayla yapılan borekler
Sebzeli Kuzu Güveç Nasıl Yapılır Tarih: 11 Ağustos 2012
Etiket: güveç tarifleri, sebzeli güveç tarifi, sebzeli kuzu güveç, sebzeli kuzu güveç nasıl yapılır, sebzeli kuzu güveç tarifi Cocostar Kurabiye Nasıl Yapılır Tarih: 10 Ağustos 2012
Etiket: cocostar kurabiye, cocostar kurabiye nasıl yapılır, cocostar kurabiye tarifi, kurabiye tarifleri Sodalı Kek Nasıl Yapılır? Tarih: 10 Ağustos 2012
Etiket: kek tarifleri, sodalı kek, sodalı kek nasıl yapılır, sodalı kek tarifi Hamurlu Tavuk Nasıl Yapılır Tarih: 9 Ağustos 2012
Etiket: hamurlu tavuk, hamurlu tavuk nasıl yapılır, hamurlu tavuk tarifi, tavuk yemekleri Kalamar Nasıl Yapılır Tarih: 9 Ağustos 2012
Etiket: kalamar, kalamar nasıl yapılır, Kalamar Tarifi Piyano Pasta Nasıl Yapılır Tarih: 8 Ağustos 2012
Etiket: pasta tarifleri, piyano pasta, piyano pasta nasıl yapılır, piyano pasta tarifi

Friday, August 10, 2012

Diş macunu sivilceyi yok eder mi?


diş macunu ile sivilce tedavisi sivilce nasıl geçer hakkında bilgiler…
Ergenlik dönemi ile birlikte karşımıza çıkan cilt problemlerinden olan ve fazlasıyla can sıkabilen sivilceler, birçok yöntem ile tedavi edilmeye ve sorun olmaktan çıkartılmaya çalışılır. Bu yöntemler içerisinde yer alan ve kulaktan dolma bir bilgi olan diş macunu ile sivilce tedavisi konusunda sizlere net bilgiler sunuyoruz kızlar. Sivilce tedavisinde diş macunu gerçekten etkilimidir? Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki makalemize bir göz atmalısınız.
Diş macunu ile sivilce tedavisi mümkün mü?
Diş macunun sıvıdan katıya geçip kuruyan yapısı sonucu normal kullanımı dışında temas ettiği cilt yüzeyini daha hızlı kuruttuğu bilinmektedir. Dolayısıyla iltihapından arındırılmış, yani genel tabirle patlatılmış sivilcelerin üzerine gece yatmadan önce sürülen diş macunu sivilveyi kurutabilir.
Bu noktada şunu belirtmek gerekir ki eğer ki acil olarak sivilceye müdehale etmeniz gerekirse ayda bir defaya mahsus diş macununu sivilce üzerinde kullabilirsiniz. Ancak uzun vadede diş macunu kullanmak cildinizde tahriş ve tahrip yaratacaktır. Yani uzun dönemden sivilcelerinizden arınmak için yüzünüzü temiz tutmanız, sabah ve akşam yüz sabunlarıyla yıkamanız önerilir.
Bir önceki yazımız olan Vakko Şal başlıklı makalemizde 2011 vakko şal, 2011 vakko şal modelleri ve 2011 vakko şal modelleri ve fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.


09 Ağustos 2012, 09:23:41; Kategori: Cilt Bakımı.

Thursday, August 9, 2012

Krem Brule Tarifi

Malzemeler


 • 2 yumurta

 • 7 yumurta sarısı

 • 1/2 su bardağı / 150 gr şeker

 • 2.5 su bardağı / 625 ml light kren

 • 1/2 su bardağı / 100 gr esmer seker


Fırınınızı 180 dereceye ısıtın. Yumurtaları ve yumurta sarılarını şekerle iyice çırpın. Kremayı ılık olana dek biraz ısıtın ve karışıma ekleyin. Karışımı süzgeçten geçirin ve 6 fırın sütlacı kâsesine bölün. Kâseleri yarısına kadar suyla doldurulmuş bir fırın tepsisine yerleştirin. Fırında 1 saat yada altın sarısı renk alana dek pişirin. Fırından çıkarın. Soğumaya bırakın, ardından buzdolabında en az 4 saat bekletin. Kâselerin üzerine esmer şeker serpin. Önceden ısıtılmış ızgaranın altında şeker karamelize olana (eriyip yanana) dek pişirin. Hepsini tek seferde servis yapın ya da buzdolsbına koyup servisten önce bir süre soğutun.


Benzer Tarifler:


Firkete şal anlatımı

ŞAL YAPILIŞI:
Firkete aparatına;
1.sıra: sağdan ip dolanarak ortada 1 adet zincir çekilir, soldan ip dolanarak tekrar ortaya gelinip, zincire 1 sık iğne yapılarak 2 taraflı 1 firkete ilmeği oluşturulur.
2.sıra: sağdan firketeye ip dolanır, iplik tekrar ortaya getirilir, alt sıradaki sık iğnenin yanına 1 sık iğne yapılır, iplik firketeye sol taraftan dolanıp ortaya getirilir, ortada yapılan sık iğnenin yanına sık iğne yapılır…şeklinde 160 cm örülüp, bitirilir. Aynı şekilde toplam 6 adet şeritler yapılır.
Yapılan şeritlerin bir taraflarında oluşan ilmeklerden 2’şer ilmek birlikte alınarak bir sık iğne yapılır, 10 zincir çekilir, yanındaki 2 ilmek beraber alınarak 1 sık iğne yapılır…şeklinde 7 defa aynı işlem tekrarlandıktan sonra 14 ilmek bir defada toplanarak 1 sık iğne yapılır, tekrar yanındaki 2 ilmek beraber alınarak 1 sık iğne yapılır…şeklinde şerit bitinceye kadar örgüye devam edilir. Şeridin diğer tarafından işlemler aynı şekilde yapılırken, bir defada toplanan 14 ilmeğin karşından 7 defa 2’şer ilmek beraber alınır, 7 defa 2’şer ilmek alınan tarafın karşısından 14 ilmek bir defada alınır şeklinde 1.şeridin her iki tarafı örülmüş olur. Diğer şeritlerde aynı şekilde örüldükten sonra, şerit araları 2 sıra file örgü yapılarak birbirine eklenir.


KENAR OYASI:
Şalın kenarlarında kalan ilmekler 3 firkete ilmeği beraber alınarak içine 4 trabzanlı pıtırcık oyası yapılır, 3 zincir çekilir, 3 firkete ilmeği…şeklinde örülerek oya yapılır. Resimlere tıklayarak büyük halini görebilirsiniz Click here for diagram

Wednesday, August 8, 2012

1208.1452 (Bogdan Cichocki et al.)


Short-time dynamics and high-frequency rheology of core-shell

suspensions with thin-shells    [PDF]

Bogdan Cichocki, Maria L. Ekiel-Jezewska, Eligiusz Wajnryb

Short-time dynamics and high-frequency rheology for suspensions of non-overlapping core-shell particles with thin shells were analyzed. In the thin-shell limit, the single-particle scattering coefficients were derived and shown to define a unique effective radius. This result was used to justify theoretically (in the thin-shell limit) the accuracy of the annulus approximation with the inner radius equal to the effective hydrodynamic radius of the core-shell particle. The two-particle virial expansion of the translational & rotational self-diffusion, sedimentation and viscosity was performed. The virial coefficients were evaluated and shown to be accurately approximated by the effective annulus model, in contrast to the imprecise effective hard sphere model.
View original: http://arxiv.org/abs/1208.1452

Saturday, August 4, 2012

örgühobi.com

 Yayınlayan: meryem 3 Ağustos 2012 -11:13. Kategori: Ev dekorasyon  Fidex Home dekoratif pano modeli
Evlerimizde değişik bir atmosfer oluşturmak için değişik objelerden yararlanabiliriz.panolar bu amaçla yararlandığımız evlerimizin şıklığını arttıran en önemli aksesuarlardır.Değişik modellerde ve desenlerde dekoratif olarak hazırlanan panolarla evlerimizi güzellerştirebiliriz.
Fidex Home markasının şık modellere sahip dekoratif pano modelleri ... Yayınlayan: meryem 3 Ağustos 2012 -10:00. Kategori: Yemek tarifleri  
Su Muhallebisi
6 kişilik malzemeler:
-4 su bardağı süt
-3 su bardağı su
-Yarım su bardağı buğday nişastası
-Yarım su bardağı un
Üzerine: Gülsuyu ve pudraşekeri
Yapılışı:
İlk önce 4 su bardağı sütü, 3 su bardağı su, buğday nişastası ve yarım su bardağı unla birlikte muhallebi kıvamında pişirin. ... Yayınlayan: meryem 2 Ağustos 2012 -20:06. Kategori: Moda  flo bayan babet modelleri 2012
Babetler rahat olmaları ve her kıyafetle kombinlenebilmeleri nedeniyle bayanların ilk tercih ettiği ayakkabı modelleri arasında yer alıyor.Sezonda değişik modellerde olan babetler artık daha çok bayan tarafından tercih ediliyor.Babet modellerine buradan bakabilirsiniz.
Flo markası bu sezon babetlere ... Yayınlayan: meryem 2 Ağustos 2012 -16:51. Kategori: Sağlık  İdrar kaçırma
Özellikle çok sayıda gebelik yaşamış veya sık sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren bayanların yaşadığı sorunların en başında hapşırırken,aksırırken,gülerken ya da öksürürken oluşan idrar kaçırma hem fiziksel hem psikolojik sorunları beraberinde getiriyor.
2 yaş altı ve 85 yaş yaş üstü ... Yayınlayan: meryem 2 Ağustos 2012 -11:56. Kategori: Ev dekorasyon  Pike takımı modeli
Yaz aylarında serin akşamlarda özellikle tercih ettiğimiz pikeler değişik modelleri ile evlerimizi süslüyorlar.Son zamanlarda pikleler ipek pike modelleri olarak yatak örtüsü niteliği de taşıyorlar ve bizler evlerimizde yataklarımzı bu pikelerle örterek evimizi daha da şıklaştırıyoruz.
Birbirnden şık pike ... Yayınlayan: meryem 2 Ağustos 2012 -10:00. Kategori: Yemek tarifleri  
Domates Sulu Kıymalı Börek
8 kişilik malzemeler:
• 1 çay bardağı  Ayçiçek Yağı
• 200 gram kıyma
• 1 adet soğan
• Yarım demet maydanoz
• 2 su bardağı domates suyu
• 1 çay bardağı su
• 3 adet yufka
• Tuz, karabiber
Yapılışı:
İlk önce soğanı soyup yemeklik doğrayın. Kıyma ...

Friday, August 3, 2012

Madenci Köstebek

Maden ocağından topladığı madenleri depoya götürmek isteyen köstebek arabayı kullanırken yardıma ihtiyacı vardır. Oyuna başlamak için önce CONTINUE yazısına basınız. Ardından PLAY ve sonrasında 1. bölümü seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Oyunda arkası madenlerle yüklü olan arabayı devirmeden çıkış noktasına ulaştırmak için YÖN tuşlarını kullanın. Arabaya hız kazandırmak için Z tuşuna basabilirsiniz. Yolun kapalı olduğu anlarda trafik lambalarının karşınıda SPACE (boşluk) tuşuna basarak yolunuzu açabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.


Thursday, August 2, 2012

Sebzeli Piliç But Tarifi

Fırında Sebzeli Tavuk But


MALZEMELER

6 adet piliç budu

1 küçük sogan

3 küçük boy havuç

3 küçük boy patates ( haslanmis)

250 gr mantar, bezelye

Tuz-karabiber

Üstü için:

1 tatli kasigi domates salçasi

1 çay kasigi toz seker

1 tatli kasigi limon suyu

YAPILIŞI

Piliç budlarini ayiklanmis ve ortadan bölünmüs sogan ve havuçlarla birlikte çelik

tencereye koyup, 2 bardak su, tuz ve karabiber katarak kisik ateste 15 dakika haslayin.

Bir firin kabinin içine önce yuvarlak dogranmis patatesleri yerlestirin. Üzerine butlari siralayin.

Aralarina haslanmis ve dogranmis havuç, bezelye ve mantarlari koyun. Salça, seker,

limon suyu, biraz tuz ve karabiberi, 1 bardak piliç suyuyla karistirip yemegin üzerine gezdirin.

Servisten önce, 200 derece isitilmis elektrikli firinda, 20 dk hafif pembe renkte kizartin.

Otantik Örgü Teknikleri Nasıl örülür yapılışı örgü modelleri motifleri anlatımlı örgü örnekleri

Otantik Örgü Teknikleri


Ölçü (gerginlik)


iplik gezdirmede, arkada taşınan ipliğin çok sıkı çekilmemesi gerekir Çok sıkı çekilirse örgü büzülür ve düz olarak uzanmaz. Doğru ölçüyü (gerginliği) muhafaza etmek için ilmekleri sürekli şişe dağıtın.
iplikleri tutmak için hem sağ hem de sol elinizi kullanmayı öğrenebilirseniz otantik örgü daha kolay ve hızlıdır. Bunu yapmak için ingiliz metodu veya Uluslararası metodun düz ve ters örgüdeki alışılmadık tekniklerini çalışmanız gerekir (sayfa 16′ya bakın), iki elde örmek size tuhaf geliyorsa, iki ipliği tek elinizde tutabilirsiniz (sağa bakın). Bu iki yöntemi de zor buluyorsanız, sadece çalıştığınız ipliği tutup diğerini aşağı bırakabilir ve renk değiştirmeniz gerektiğinde tekrar alabilirsiniz ama bu oldukça yavaş bir çalışma yöntemidir


iplik gezdirme
Renk bölümlerinin arasında iplik taşıyarak oluşturulan ilmeklere gezdirilen iplik adı verilir Renklerin değiştirildiği yerde gezdirilen ipliklerin düzgünce uzanmasını ve topaklanmamasını sağlamak ve ipliklerin birbirine dolanmasını önlemek için, bir renk her zaman, işin ters yüzünde, diğerinin üzerinde uzanır işin arkasını bu şekilde düzgün tutarak işin önündeki ilmekler büzülmeden ve renk değişimleri arasında delikler oluşmadan düz bir şekilde uzanır Hiçbir zaman beşten fazla ilmek üzerinde iplik gezdirmeyin, iplik gezdirmede, bir iplik her zaman işin arkasında diğer ipliğin üzerinde olmalıdır Sürekli yer değiştirirlerse, örgü kabarık olur ve iplikler birbirine dolanır


Her iki eli kullanarak örme
En çok kullanılan rengi (genelde bu arka plan rengidir) sağ elinizde ve ikinci rengi sol elinizde tutun (ingiliz metodu ve Uluslararası metotta ellerin ve ipliklerin konumu için sayfa 16′ya bakın.). Örerken, sağ eldeki renk, sol eldeki rengin üzerine geçer ve her zaman sol eldeki (ikinci) rengin üzerine uzanır.Püf Noktası 


Her iki elinizi kullanarak örme pratiği yapın, bu gerçekten en hızlı ve en kolay çalışma yoludur Uluslararası metodu çok garip buluyorsanız, onu size uyacak şekilde adapte edin. Örneğin, ipliği baş parmağınız ile işaret parmağınız arasında tutmaya çalışın.


Otantik Örgü Teknikleri nasıl yapılır şemalı anlatım

Wednesday, August 1, 2012

dantel fiyonklu beyaz atlet tasarımım                        

                             danteli fiyonk yapıp üzerini biraz süsledim..:)

        

                              beden  L

                                  45 TL

Acıklı ses tonu ve kaval sesiyle Peygamberi anlatma!- Esra Elönü
Aşağıdaki şahısların stand up sponsorları parantez içinde belirtilmiştir. Kurgu tamamen hayali şahısları eleştirmektedir, gerçek hayattaki benzerliklerden mesuliyet kabul edilmez...  

Birinci hoca: Biz türbelerdeki çaputları söktürüp kırk yamalı seccade defilesine vesile olduk goygoyculara namazı sevdirdik Tanrı kabul etsin  (bknz. Sponsor ihya tekstil)

İkinci hoca:  Biz de cihadımızı gençlere sevdirmek adına playstation oyunlarında kendi cemaatinden olmayan din kardeşlerini taşlayan çizgi film kahramanları ürettik barekallah .  (bknz. sponsor Mümin animasyon şirketi)

Üçüncü hoca: Biz de zoom başına üç kilo gözyaşı döktük Allah için(!)biz de,  gırtlağı nemli pastillerle yumuşamış, stüdyoları aromatik mumlarla romanDİNZM paçavrası haline getirmişlere inanıp, yoğun istek üzerine dönüşlerden ekstra alan plastik semazenlere gıpta ile baktık(!)

BİZ de, “gözleri sürmeli” diyerek ilahi piyasasını mıncıklayan şirketlerin üçüncü el ritimlerini zikir efekti olarak kabul edip, kutsalların üzerine macun çeken solistleri minderin üzerine çıkıp tonlarca alkışladık (!) 

Biz de, kulis arkalarında göz oyuklarına sömürü stoklayan adamların anlattıklarına değil ağlayışlarına tav olan varoş söylemleri din bilerek elimizdeki mendillerle kameraların terini sildik(!) 

Biz de, dintelijansiyasını Ramazan'dan önce oluşturup orucun felsefesini yapan akademisyenlerin saatlerce süren astronomik sohbetlerini dinleyerek maneviyatın kumaşından çalan açık oturumcuların hararetli atışmalarını yuttuk(!)

Hocam parayı verdim bizim hala oğluna bir dua et kafası basmıyo da.. Cüzdan ekran boyu maşallah! Ayetlerin ve ilahi olanın suyunu sıkıp Hiraya çerçevelik utanç çakan ekran hocalarına güldüm. Arkada kaval sesi önde bir top peçete haydi hoca ağla acıklı ol damara bas sömürüyü parala! 

Yahu peygamber bu! Ümmetin dirayeti, müşrike kaldırdığı baş secdeye indiren lider. Niye süklüm püklüm anlatıyorsunuz! Peygamber Allah’ın zaferidir. Zafer diyorum zafer! Bırak elinde gözlerinde buruşturduğun kağıt gözyaşlarını! Dik ol! Bu da ilahi olana şike karıştıran mübareksi salvo değil midir?

Evet cüzdanı da yaratan Allah’tır lakin onun göğünden peygamberinden kazanarak stand up sığdırdığınız tek şey riya cüzdanıdır! Lüzumundan fazla tevazu, gereksiz romantizm, stand up mimikler ve hüzünlü bakışlar, süklüm püklüm duruşlar ve gözyaşları riyadan başka bir şey değil! 

Esra Elönü - Haber 7

eelonu@mynet.com


 


 http://www.haber7.com/yazarlar/feridenin-gunlugu/909021-acikli-ses-tonu-ve-kaval-sesiyle-peygamberi-anlatma